Kokosové zlomky

Chrumkavé, šťavnaté, výživné. Také sú kokosové zlomky, ktoré pochádzajú z kokosovej dužiny. Jedná sa o 100% prírodný produkt bez pridaného cukru a iných aditív, ktorý poteší nielen vaše chuťové bunky, ale aj doplní telu dôležité živiny. Kokosová dužina obsahuje niekoľko vitamínov, množstvo minerálov ako je vápnik a železo a tiež dôležitú vlákninu. Nájdete ich u nás v niekoľkých veľkostiach balenia a navyše v tej najlepšej BIO kvalite.

Vplyv a účinky kokosu na naše zdravie

Kokos prináša nášmu telu množstvo živín, ktoré organizmus potrebuje na každodenné fungovanie. Ide predovšetkým o minerály, vitamíny a vlákninu.

Z minerálov môžeme menovať vápnik, železo, draslík, meď, fosfor, horčík, sodík, zinok a mangán. Medzi prednosti vápnika patrí jeho nenahraditeľný význam pre rast a kvalitu kostí a zubov, zinok priaznivo pôsobí na stav pokožky, železo je nevyhnutné na prenos kyslíka v tele a draslík potrebujeme na správnu funkciu nervovej a svalovej sústavy.

Medzi vitamínmi v kokosovom orechu dominujú tie zo skupiny B a ďalej A, C a E. Vitamíny skupiny B predstavujú podporu pre nervovú sústavu, pomáhajú bojovať s únavou a ich dostatok je spájaný s psychickou pohodou.

Významný je aj podiel vlákniny, výživy pre zdraviu prospešné baktérie tráviaceho ústrojenstva. Z dlhodobých výskumov vyplýva, že dostatočný podiel vlákniny v našej strave napríklad pomáha predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam, ktoré patria medzi jedny z najrozšírenejších v oblasti civilizačných chorôb.

Zloženie a nutričné hodnoty kokosových zlomkov

100 gramov kokosových zlomkov priemerne obsahuje 65% tukov, 10% sacharidov, 10% bielkovín a 15% vlákniny.

Ako kokosové zlomky použiť

Kokosové zlomky sú skvelou a výživnou desiatou. Môžete si ich so sebou pribaliť do práce, deťom do školy alebo si ich vziať na doplnenie energie na výlety. Chutiť vám budú len tak samé alebo napríklad so zmesou orieškov či sušeného ovocia. Hodia sa aj do obilných kaší, granole či na výrobu domácich müsli tyčiniek.

Skladovanie kokosových zlomkov

Aby zlomky zostali chrumkavé, odporúčame ich po otvorení presypať do uzatvárateľnej nádoby bez prístupu vzduchu, ktorý by mohol spôsobiť ich zvlhnutie a následne žltnutie. Nádobu potom uložte najlepšie na chladné a tmavé miesto bez priameho slnečného žiarenia.

3 položiek celkom

Cena

120
1120

Značky

Zobrazených položiek: 3
Kokos-zlomky-BIO-100-g-diana-company-new
€1,82
3-KOZ-20/100
Kokos-zlomky-BIO-1-kg-diana-company-new
€9,84
7-KOZ-1
Kokos-zlomky-BIO-2,5-kg-diana-company
€19,73
2-KOZ-2.5