Sušené hrušky

Sušené hrušky sú pochúťkou, ktorú si zamilujete nielen pre ich výbornú chuť, ale určite vás tiež potešia, koľko vitamínov a minerálov v sebe obsahujú. Sú skvelým zdrojom vlákniny a odvar z nich vám pomôže pri horúčkach. Nezaobídu sa bez nich valašské frgále a my by sme sa stavili, že mnoho z vás sa zase nezaobíde bez valašských frgálov. Sušené hrušky bez pridaného cukru pre vás máme zabalené do niekoľkých variantov balenia, od malého do vrecka až po veľké rodinné s objemom 5 kg.

Vplyv a účinky sušených hrušiek na naše zdravie

Hrušky sú ovocím plné vlákniny, ktorá je nevyhnutná na správne fungovanie nášho tráviaceho systému, vytvára pocit sýtosti a je nepostrádateľná vďaka svojej schopnosti znižovať hladinu cholesterolu v krvi.

Z vitamínov si pojedaním sušených hrušiek doplníme vitamín A, C a vitamíny skupiny B, vrátane kyseliny listovej. Vitamíny A a C radíme medzi tzv. antioxidanty, ktoré chránia naše telo pred účinkami voľných radikálov a podporujú tak náš imunitný systém. Kyselina listová je dôležitá najmä pre nastávajúce mamičky a to pre správny vývoj bábätka.

Draslík, vápnik, horčík, železo. Všetky tieto minerály v hruškách nájdeme, hojne zastúpený je predovšetkým draslík. Draslík sa zúčastňuje na mnohých dôležitých funkciách v našom tele, je nevyhnutný pre stabilitu vnútorného prostredia organizmu, nezaobíde sa bez neho naša svalová a nervová sústava a podieľa sa na udržiavaní normálneho tlaku krvi. Vápnik je základnou stavebnou látkou našich kostí a zubov, avšak je dôležitý aj pre zrážanlivosť krvi a správnu činnosť nášho srdcového systému.

Zloženie a nutričné hodnoty sušených hrušiek

100 gramov sušených hrušiek obsahuje priemerne 80% sacharidov, 2% bielkovín, 2% tukov a až 10% vlákniny.

Kedy a v akom množstve hrušky jesť

Sušené hrušky sú zdravou desiatou, ktorú si môžete dopriať kedykoľvek počas dňa, najmä ak cítite, že na vás prichádza únava a potrebujete doplniť energiu. Len je dobré myslieť na to, že vďaka dehydratácii ovocia dochádza k zvýšeniu koncentrácie obsiahnutých látok vrátane prírodného, prirodzene sa vyskytujúceho cukru. Preto je dobré maškrtiť s mierou a dať si napríklad hŕstku denne.

Na čo sušené hrušky použiť?

Okrem toho, že sú sušené hrušky výbornou maškrtou samy o sebe, dá sa s nimi ale kúzliť aj pri pečení. Kto by nepoznal také valašské frgále. Pokiaľ máte radi hruškovú náplň, potom je sušená varianta tohto ovocia to pravé. Ďalšou skvelou pochúťkou je napríklad hrušková granola, ktorej príprava vám nezaberie viac ako 30 minút. A pridať ich môžete aj do všetkých druhov ranných kaší či müsli.

Plátky sušených hrušiek sa tiež využívajú pri zimniciach, horúčkach a vírusových ochoreniach. Na odvar stačí povariť jednu hŕstku tohto ovocia po dobu 5 minút a potom popíjať podľa potreby.

Ako skladovať hrušky

Po otvorení vrecka presypte hrušky najlepšie do skleneného uzatvárateľného pohára, prípadne inej čistej nádoby a uložte na tmavé a chladné miesto. Chladnejšie teploty udržia ovocie čerstvé a chutné po dlhšiu dobu.

4 položiek celkom

Cena

150
1150

Značky

Zobrazených položiek: 4
Hrusky-500-g-diana-company-new
€6,05
33-H-20/500
Hrusky-100-g-diana-company-new
€1,49
3-H-20/100
Hrušky 1 kg diana company
€11,66
7-H-1
Hrusky-5-kg-diana-company
€49,01
2-H-5