Para orechy

Ak hľadáte oriešky, ktoré vám v pár kúskoch dodajú potrebnú dennú dávku dôležitých vitamínov a minerálov, vyskúšajte para orechy. Sú plné selénu, bielkovín a zdraviu prospešných tukov. Pôvod majú v Brazílii, preto ich niekedy nájdeme pod názvom "Brazílske orechy." Plody, z ktorých sa para orechy vylupujú, rastú na juhoamerického stromu Juvie ztepilá, ktorý dosahuje výšku aj viac ako 50m a vek až 1000 rokov. Para orechy pre vás máme pripravené v niekoľkých rôznych variantoch a veľkostiach balenia. Okrem natural, ktoré ponúkame aj v bio kvalite, môžete vyskúšať oriešky v čokoládovej, jogurtovej či tiramise poleve. A pokiaľ vás lákajú všetky, nájdete u nás aj mix týchto príchutí.

Účinky para orechov a vplyv na zdravie

Para orechy obsahujú vitamín E, zinok, meď, horčík a predovšetkým selén. Jeden až dva kúsky dokonca pokryjú jeho odporúčanú dennú dávku! Selén je v našom tele nepostrádateľným prvkom, jeho prítomnosť je dôležitá pre boj s voľnými radikálmi, podporu imunitného systému a je tiež nevyhnutný pre funkciu štítnej žľazy. Potrebujú ho aj naše mozgové bunky, kde plní predovšetkým ochrannú funkciu. Nič sa však nemá preháňať a o seléne to platí dvojnásobne. Preto je dôležité dodržiavať odporúčanú dennú dávku a s orieškami to, ľudovo povedané, nepreháňať. Nájdeme v nich aj mnoho bielkovín, ktoré sú základným stavebným prvkom pre naše telo a ďalej vlákniny, ktorá okrem iného prispieva k správnemu tráveniu.

Zloženie a nutričné hodnoty para orechov

V 100 gramovom balení para orechov natural je priemerne 70% tukov, 15-20% bielkovín, 7% sacharidov a 8% vlákniny.

Kedy jesť para orechy a odporúčaná denná dávka

Oriešky sú všeobecne výdatným zdrojom energie a preto je vhodné ich konzumovať skôr v dopoludňajších či popoludňajších hodinách, kedy sme v pohybe a poskytnutú energiu využijeme. V prípade para orechov postačia 1-2 kúsky denne na doplnenie potrebných živín.

Na čo použiť para orechy

Určite sa zhodneme, že para orieškami, či už natural alebo v polevách, je najlepšie maškrtiť len tak samotnými, ale uvedieme si niekoľko ďalších možností, ako ich chuť využiť. Až budete nabudúce pripravovať ovocný či zeleninový šalát, nasekajte ich na menšie kúsky a šalát nimi posypte. Môžete s nimi dozdobiť raňajkové kaše či smoothie alebo z nich vyrobiť orieškové maslo. A výborné budú aj v domácej pečenej granole.

Ako skladovať para orechy

Orechy skladujte najlepšie v nádobe bez prístupu vzduchu na chladnom a tmavom mieste. Ak ich máte väčšie množstvo, nebojte sa ich zamraziť. S ohľadom na veľký podiel tukov by mohli začať čoskoro žltnúť. A pokiaľ sa rozhodnete orechy pred konzumáciou namáčať, odporúčaná doba u tohto druhu sú zhruba 3 hodiny.

8 položiek celkom

Cena

164
1164

Značky

Zobrazených položiek: 8
Para-orechy-1-kg-diana-company-new
€13,20
7-PO-1
Para-orechy-500-g-diana-company-new
€7,01
33-PO-20/500
Para-orechy-BIO-100-g-diana-company-new
€1,97
3-POO-20/100
Para-orechy-5-kg-diana-company
€57,89
2-PO-5
Para-orechy-100-g-diana-company-new
€2,11
3-PO-20/100
Para-orechy-BIO-5-kg-diana-company
€63,41
2-POO-5
Para-orechy-BIO-1-kg-diana-company-new
€14,88
7-POO-1
Para-orechy-BIO-500-g-diana-company-new
€8,45
33-POO-20/500