Kokosové kocky

Kokosové kocky potešia všetkých, ktorí majú radi kokos a zároveň si s potešením osladia svoje bežné dni. Dosladené kúsky kokosu vám doplnia energiu a uspokoja vaše chuťové bunky. Kokosová dužina je bohatá na minerály a vlákninu, nájdeme v nej aj vitamíny a bielkoviny. Kocky môžete maškrtiť len tak samotné alebo napríklad spolu so zmesou orechov či sušeného ovocia. Nájdete ich u nás v niekoľkých veľkostiach balenia, od menších až po veľké päťkilové.

Vplyv a účinky kokosu na naše zdravie

Kokos je ovocím, ktoré obsahuje mnoho živín prospešných nášmu telu. Ide najmä o minerály, vitamíny a vlákninu. Minerálnych látok obsahuje hneď niekoľko, a to vápnik, železo, draslík, meď, fosfor, horčík, sodík, zinok a mangán. Medzi prednosti vápnika patrí jeho nenahraditeľný význam pre rast a kvalitu kostí a zubov, zinok priaznivo pôsobí na stav pokožky, železo je nevyhnutné na prenos kyslíka v tele a draslík potrebujeme na správnu funkciu nervovej a svalovej sústavy.

Z vitamínov v kokosovej dužine dominujú predovšetkým tie zo skupiny B a ďalej A, C a E. Vitamíny skupiny B predstavujú podporu pre nervovú sústavu, pomáhajú bojovať s únavou a ich dostatok je spájaný s psychickou pohodou.

Významný je aj podiel vlákniny, výživy pre zdraviu prospešné baktérie tráviaceho ústrojenstva. Posledné štúdie ukazujú, že dostatočný podiel vlákniny v našej strave napríklad pomáha predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam, ktoré patria medzi jedny z najrozšírenejších v oblasti civilizačných chorôb. Jej prínosom je aj to, že prináša pocit sýtosti a vďaka tomu nám umožňuje predchádzať náhlym výkyvom hladu.

Zloženie a nutričné hodnoty kokosových kociek

100 gramov kokosových kociek priemerne obsahuje 30% tuku, 60% sacharidov, 3% bielkovín a okolo 5% vlákniny.

Na čo kokosové kocky použiť

Kokosové kocky je najlepšie mať po ruke, keď vás práve naháňa maškrtná. Sú totiž najlepšie len tak samotné a pretože obsahujú aj cukor, budú vhodné najmä vo chvíľach, keď si vaše telo žiada doplniť energiu. Hodí sa tak nielen na bežné dni, ale tiež napríklad na povzbudenie pred alebo po športovom výkone a rovnako tak na povzbudenie na dlhšie výlety.

Ako skladovať kokosové kocky

Po otvorení balenia skladujte kocky najlepšie v zips sáčku či uzatvárateľnej nádobe bez prístupu vzduchu. Nádobu je vhodné umiestniť na tmavé a chladné miesto bez prístupu slnečného žiarenia.

3 položiek celkom

Cena

656
1656

Značky

Zobrazených položiek: 3
Kokos-kostky-500-g-diana-company-new
€6,72
33-KK-20/500
Kokos-kostky-1-kg-diana-company-new
€12,72
7-KK-1
Kokos-kostky-5-kg-diana-company
€55,54
2-KK-5