Sušené figy

Či už hľadáte plnohodnotný zdroj energie na svoje výlety či športové aktivity alebo len chutnú desiatu, sušené figy sú ideálnou voľbou. Zatiaľ čo čerstvé plody si môžeme dopriať len po krátke obdobie v roku, tie sušené máme k dispozícii po celú dobu. Figy sú sladké a šťavnaté, plné látok prospešných pre naše zdravie, ktoré si uchovávajú aj napriek procesu sušenia. Obsahujú široké spektrum vitamínov skupiny B, z minerálov v nich kraľuje predovšetkým draslík a doplníte si s nimi aj značné množstvo vlákniny. U nás máte navyše záruku, že ich dostanete v tej najlepšej kvalite, dovezenej priamo od farmárov výhradne z krajín pôvodu. V ponuke nájdete hneď tri veľkosti - malé baby figy, figy natural a figy Lerida, ktoré sú z týchto druhov najväčšie.

Vplyv a účinky sušených fíg na naše zdravie

Sušené figy výborne zasýtia a doplnia chýbajúcu energiu. Sú ľahko stráviteľné, majú vysoký obsah rozpustnej aj nerozpustnej vlákniny, vďaka čomu pomáhajú čistiť črevá a podporujú črevnú peristaltiku. V prípade fíg sa môže stať, že práve obsiahnuté množstvo vlákniny bude pôsobiť preháňavo. To môže byť pre mnohých ich veľký plus, ale aj mínus. Preto je dobré to s ich množstvom nepreháňať.
Vďaka obsiahnutému draslíku môžu pomáhať so znižovaním vysokého krvného tlaku. Draslík je zároveň významným prvkom na podporu správnej nervovej činnosti, rovnako ako vitamíny skupiny B, ktorých nájdeme vo figách hneď niekoľko. Pár kúskov denne tak môže podporiť vašu duševnú pohodu.
Za zmienku tiež rozhodne stojí trojica vápnik - horčík - vitamín K, ktoré dohromady tvoria najdôležitejšiu trojicu stavebných látok na budovanie kostí.

Zloženie a nutričné hodnoty sušených fíg

Balenie so 100 grammi obsahuje zhruba 60% sacharidov, 10% vlákniny, 5% bielkovín a len 1% tukov.

Kedy a v akom množstve jesť sušené figy?

Zatiaľ čo pri procese sušenia figy strácajú veľký podiel vody, získavajú oproti svojej čerstvej verzii viac prírodných cukrov. To by bolo na škodu ale iba v prípade, že sa ich budeme prejedať. Vďaka týmto cukrom môžeme telu doplniť chýbajúcu energiu, ktorú väčšinou potrebujeme hneď ráno alebo naopak v popoludňajších hodinách. Maximálne množstvo, v akom si figy môžeme dopriať, nebolo stanovené, ale takých 30-40 gramov bude pre dospelého človeka fajn porcia.

Ako využiť sušené figy (Na čo sušené figy použiť)

Receptov, ako sušené figy využiť, nájdeme naozaj nespočetné množstvo. Hodia sa predovšetkým do sladkých pokrmov a raw dezertov, ale skvele si tiež rozumejú s mäkkými syrmi. Ak máte radi zeleninové šaláty, skúste ich nabudúce figami nakrájanými na malé kúsky obohatiť. Uvariť z nich môžete aj lahodnú marmeládu alebo ich len pridať do svojej rannej kaše či obľúbeného smoothie. A ak ich plánujete maškrtiť len tak, odporúčame zvoliť tzv. baby figy.

Ako skladovať sušené figy

Skladovanie fíg je naozaj nenáročné. Stačí ich uzavrieť do nádoby bez prístupu vzduchu, aby nedošlo k ich vyschnutiu a následnému stvrdnutiu a uložiť na tmavé a chladné miesto. Takto môžu vydržať až niekoľko mesiacov. A čo biely povlak, ktorý sa na nich niekedy objaví? Nemusíte sa obávať, jedná sa o kryštalizovaný cukor.

12 položiek celkom

Cena

160
1160

Značky

Zobrazených položiek: 12
Fiky-natural-500-g-diana-company-new
€4,90
33-FN2-20/500
Fiky-v-poleve-z-boruvek-a-bile-cokolady-100-g-diana-company-new 3-FBBC-20/100
Fiky-natural-2
€38,59
2-FN2-5
Fiky-natural-1-kg-diana-company-new
€9,41
7-FN2-1
Fiky-natural-100-g-diana-company-new
€1,20
3-FN2-20/100
Fiky-v-poleve-z-boruvek-a-bile-cokolady-500-g-diana-company-new 33-FBBC-20/500
Fiky-v-poleve-z-boruvek-a-bile-cokolady-1-kg-diana-company-new 7-FBBC-1
Fiky-v-poleve-z-boruvek-a-mlecne-cokolady.jpg 2-FBBC-5
Fiky-baby-100-g-diana-company-new
Figy baby 100g
Vypredané
€1,06
3-FB-20/100
Fiky-baby-1-kg-diana-coompany-new
Figy baby 1kg
Vypredané
€7,30
7-FB-1
Fiky-baby-500-g-diana-company-new
Figy baby 500g
Vypredané
€3,89
33-FB-20/500
Fiky-baby-5-kg-diana-company
Figy baby 5kg
Vypredané
€27,31
2-FB-5