Kokosová múka

Biela a jemná ako najmenšie snehové vločky. Tak vyzerá kokosová múka, ktorá je vyrobená iba z usušenej a rozomletej kokosovej dužiny. Vaše dobroty, či už pečené alebo nepečené, obohatia o bielkoviny a vlákninu a naopak vďaka jej prirodzene sladkastej chuti nebudete potrebovať veľa cukru či iných sladidiel. Navyše je prirodzene bezlepková a oproti tradičnej múke tiež obsahuje menej sacharidov, čo iste ocenia vyznávači low carb štýlov stravovania. V našej ponuke nájdete múku v BIO kvalite a rovno v niekoľkých veľkostiach balenia.

Vplyv a účinky kokosovej múky na zdravie

Hoci kokos patrí z botanického hľadiska medzi ovocie, obsahom živín sa podobá práve skôr orechom. Je bohatý na tuky, dôležité je však spomenúť, že sa jedná o nasýtené mastné kyseliny a s ich množstvom treba zaobchádzať primerane. Na druhej strane obsahujú kyselinu laurovú, ktorá podľa niektorých štúdií zvyšuje energetický výdaj a tým napomáha chudnutiu.

Značný podiel zaujímajú bielkoviny a vláknina. Bielkoviny, základné stavebné prvky nášho organizmu, slúžia na posilnenie našej mozgovej činnosti a majú tiež zásadný význam pre svalovú sústavu. Pokiaľ teda vo svojom jedálničku hľadáte spôsob, ako bielkoviny doplniť, či už napríklad z dôvodu zvýšenej športovej aktivity alebo ste vyznávači vegetariánskej či vegánskej stravy, kokosová múka je skvelým pomocníkom. Obsiahnutá vláknina navyše spomaľuje trávenie a navodzuje pocit sýtosti dlhšiu dobu ako bežná pšeničná múka.

Z vitamínov v kokose nájdeme predovšetkým vitamíny skupiny B a z minerálnych látok je to železo, draslík, sodík, zinok, fosfor, mangán a meď.

Zloženie a nutričné hodnoty kokosovej múky

Kokosová múka sa skladá zo 100% kokosovej dužiny. 100 gramov priemerne obsahuje 20% bielkovín, 10-15% tukov, 25% sacharidov a až 40% vlákniny.

Na čo kokosovú múku použiť

S kokosovou múkou môžete tvoriť pečené aj nepečené dobroty. V receptoch ju namiesto klasickej múky môžete nahradiť úplne alebo čiastočne, vo väčšine prípadov bude však potrebné zvýšiť počet vajec a tekutín, ak si tieto ingrediencie vyžaduje samotný recept. Skvele sa hodí na prípravu lievancov, vaflí, muffinov či sušienok. Primiešať ju môžete tiež do svojej rannej kaše či jogurtu alebo napríklad chia pudingu. Medzi obľúbené nepečené sladkosti patria kokosové guličky či tyčinky, ktoré môžete následne doplniť o čokoládovú polevu.

Ako múku z kokosových orechov skladovať

Orechové múky majú pre vyšší obsah tuku tendenciu ľahšie zažlknúť. Preto je vhodné múku po otvorení presypať do uzatvárateľnej nádoby a uložiť ju na chladné a tmavé miesto. Pri vyšších izbových teplotách je takým vhodným miestom aj chladnička.

4 položiek celkom

Cena

120
1120

Značky

Zobrazených položiek: 4
Mouka-z-kokosu-BIO-200-g-diana-company-new
€1,54
3-MZK-20/200
Mouka-z-kokosu-BIO-1-kg-diana-company-new
€5,57
7-MZK-1
Mouka-z-kokosu-BIO-5-kg-diana-company
€19,73
2-MZK-5
Mouka-z-kokosu-BIO-500-g-diana-company-new
€3,41
33-MZK-20/500