ČOKOLÁDOVO CUKETOVÉ BROWNIES - DIANA COMPANY & ŠÁRKA KUCHTA FOODIE - DIANA V KUCHYNI

Ukryť zeleninu v dezertoch sa dá celkom jednoducho. Koľkokrát nám dokáže krásne zvláčniť múčnik a nikto ani nespozná, že sa v ňom nejaká zelenina schováva. Tak je tomu aj u tohto čokoládového brownies, ktoré v sebe ukrýva nastrúhanú cuketu. Pokiaľ chcete nejakú zeleninu dostať napríklad do detí, skúste to touto čokoládovou dobrotou, ktorá pre nich bude odľahčenejší a zdravšie náhradou sladkostí.

Brownies má na povrchu krásne chrumkavú kôrku, vo vnútri je vláčne a pre lepšiu chuť a zvýraznenie odporúčame zvoliť kúsky lieskových orechov a orechové maslo s príchuťou brownie, ktorým upečený dezert prelejete. Pre doplnenie bielkovín odporúčame brownies podávať s tvarohom.

BUDETE POTREBOVAŤ:

NAVYŠE:

POSTUP:

  1. Vajcia spoločne s cukrom vyšľaháme do hladkej peny. Musíme byť trpezliví, môže to trvať až 10 minút, než sa nám poriadne vyšľahá.
  2. Čokoládu nalámeme a spoločne s maslom rozpustíme vo vodnom kúpeli.
  3. K vyšľahaným vajciam následne prilejeme rozpustenú čokoládu s maslom, pridáme pár kvapiek vanilkovej arómy, štipku soli, múku a kakao. Vymiešame na hladké cesto.
  4. Nakoniec do cesta pridáme nahrubo nastrúhanú cuketu a hrsť rozdrvených lieskových orechov.
  5. Pekáč (použila som pekáč veľkosti 28x28 cm) vytrieme maslom a vlejeme do neho namiešané cesto. Cesto posypeme zvyšnými kúskami lieskových orechov a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov cca na 25 minút.
  6. Po upečení necháme vychladnúť.
  7. Hotové brownies môžeme nakoniec preliať brownie pastou a podávať s malinami a tvarohom (alebo s vanilkovou zmrzlinou).

Recept by sarkakuchtafoodie.cz

PRAJEME VÁM DOBRÚ CHUŤ!

TEAM Diana Company