SICILSKÉ CANOLLI - DIANA COMPANY & BEZLEPKOVA MATKA - DIANA V KUCHYNI

Sicílske canolli - fašiangové trubičky plnené pistáciovým krémom.

BUDETE POTREBOVAŤ:
(cca 20 ks)

Na cesto:

 • 250 g Schär mix Bread + na podsypanie
 • 1 lyžička mletej škorice
 • 1 štipka soli
 • 20 g krupicového cukru
 • 50 g Alsanu BIO
 • 1 vajce (55 g)
 • 90 g sladkého dezertného vína (marsal či portské)
 • 1 bielok
 • 400 ml repkového oleja na smaženie + 100 g stužného tuku Iva a pod.


Na krém bez laktózy:

 1. 1 balenie mascarpone bez laktózy - vykvapkaného vyšľaháme s 1 balením juhočeského nátierkového bez laktózy vykvapkaného, ​​pridáme 2 pol. lyžice cukor múčka a prišľaháme
 2. 2 pol. lyžice 100% pasty z pistácií Diana oříšky. Necháme vychladiť
  Na krém bez mlieka:
 3. Vyšľaháme 125 g povoleného Alsanu BIO s 2-3 pol. pastu z pistácií. Hotový jemný krém necháme krátko vychladiť.

Trubičky na kremrole, rozpustená čokoláda na omočenie krajov trubičiek, posekané pistácie

 1. Vo väčšej mise zmiešame sypké suroviny. Zmes premiešame s kúskami nakrájaného studeného tuku až sa vytvorí drobenka, potom pridáme vajcia a víno. Vypracujeme bochník krehkého kompaktného cesta, ktorý poprášime múkou a zabalíme do potrav. fólie. Vložíme cez noc do chladničky (najmenej na 2 hodiny).
 2.  Do mištičky si oddelíme vaječný bielok a jemne ho našľaháme metličkou. Odpočinuté cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske a rozvaľkáme na výšku cca 2-3 mm. Z rozvaľkaného cesta vykrajujeme pohárom s priemerom cca 6-7 cm kolieska (priemer by mal byť menší ako dĺžka kovových trubičiek). Kolieska cesta navinujeme na trubičky a spoj cesta zlepíme pomocou bielka POZOR, aby sa bielok nedostal na trubičku.
 3. V menšom a vyššom kastróliku rozohrejeme olej s tukom na teplotu 160–170 °C (cca stupeň 6). Pripravené trubičky smažíme po 1-2 kusoch v rozpálenom oleji z každej strany dozlatista, potrvá to asi dve minúty. Použila som na manipuláciu kuchynskú pinzetu a vidličky. Trubičky necháme odkvapkať na obrúskoch a po vychladnutí ich opatrne dávame dole z formičiek.
 4. Vychladnuté trubičky omočíme v rozpustenej čoko poleve a po zatuhnutí plníme zdobiacou trubičkou krémom, ozdobiť môžeme posekanými pistáciami.

Recept by @bezlepkovamatka

PRAJEME VÁM DOBRÚ CHUŤ!

TEAM Diana Company