PISTÁCIOVÉ NANUKY S RUBY ČOKOLÁDOU- DIANA COMPANY & UTYTYNY- DIANA V KUCHYNI

INGREDIENCE:

Malinový gél

Pistáciové praliné

 • 200 g pistácií 
 • 100 g krupicového cukru
 • 1 g fleur del sel

Pistáciová ganache

Poleva

Zdobenie

POSTUP:

 1. Najprv si pripravíme malinový gél.
 2. Maliny roztlačíme a dáme do kastróla. Cukor zmiešame s pektínom a pridáme do malinového pyré pri 40 °C. Všetko varíme tak dlho, pokiaľ teplota nedosiahne 103°C. Necháme vychladnúť.

Teraz si nachystáme pistáciové praliné:

 1. Pistácie nasypeme na plech s papierom na pečenie alebo silikónovou podložkou a pečieme v predhriatej rúre na 160 ° C asi 15 minút. Necháme vychladnúť. Na panvičke necháme rozpustiť krupicový cukor.
 2. Akonáhle má karamel jantárovú farbu, pridáme štipku fleur de sel a hotový karamel nalejeme na pistácie. Necháme vychladnúť. Pistácie s karamelom nalámeme na kúsky a v stolnom mixéri rozmixujeme na hladkú pastu.
 3. Uskladníme v uzatvárateľnej nádobe.

Teraz si pripravíme pistáciovú ganache:

 1. Smotanu, med a ruby ​​čokoládu rozohrievame po pol minúte v mikrovlnnej rúre.
 2. Medzi ohrevmi vždy premiešame. Ohrievame tak dlho, pokiaľ nám nevznikne hladká a lesklá zmes. Pridáme pistáciové praliné a premiešame. Dáme na pol hodiny chladiť do chladničky.
 3. Medzitým si vytemperujeme 200 g ruby ​​čokolády, ktorou následne vytrieme formu na nanuky. Do plastovej misy si dáme 180 g ruby čokolády. Zvyšných 20 g dáme zatiaľ bokom.
 4. Väčšiu časť čokolády pomaly rozpúšťame v mikrovlnnej rúre a neustále kontrolujeme jej teplotu pomocou cukrárskeho teplomera. Teplota musí dosiahnuť 45 °C. Potom čo túto teplotu dosiahneme, pridáme 20 g čokolády, dobre rozmiešame a schladíme na 26 °C.
 5. Aby sme s čokoládou mohli pracovať, opäť ju ohrejeme na 28 °C.
 6. Pomocou štetca vytrieme vytemperovanou čokoládou formu (lepšie je urobiť niekoľko vrstiev čokolády) a dáme vychladiť na 10 minút do chladničky.
 7. Ganache vyšľaháme a dáme do cukrárskeho vrecka. Formu na nanuky naplníme do polovice. Do každého nanuku opatrne zasunieme drievko. Uprostred ganache vyhĺbime, pomocou lyžičky, malý jamku.
 8. Do neho striekneme malinový gél a ganache zaplníme zvyšnú časť formy. Pomocou špachtle zahladíme a zbavíme sa prebytočnej náplne.
 9. Dáme chladiť do chladničky aspoň na 2 hodiny.

Nasleduje temperácia čokolády na polevu:

 1. Tá prebieha rovnako ako temperácia čokolády na vymazanie foriem.
 2. Vytemperovanú čokoládu nalejeme do úzkej vysokej nádoby, aby sa nám nanuky dobre namáčali. Čokoládu utrieme o okraj nádoby, prebytočnú čokoládu ešte utrieme o pripravený papier na pečenie.
 3. Takto prichystané nanuky dáme na plech vyložený silikónovou fóliou a posypeme lyofilizovanými malinami.
 4. Skladujeme v chladničke.

Recept by @UTYTYNY 

PRAJEME VÁM DOBRÚ CHUŤ!

TEAM Diana Company